Historia Cetyl MyristoleateKup teraz Cetyl M!     
CZĘSTE PYTANIA
Dysplazja,spondyloza,zapalenie stawów | Niezawodny Cetyl M
Odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z produktami na stawy
separator

Zdrowie stawów może wpływać na naturę i jakość życia – jakość życia tych, na których Ci zależy. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by dostarczyć Ci najwyższej jakości produktów – produktów najnowocześniejszych na rynku. Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Czym jest Cetyl Myristoleate?
Cetyl Myristoleate (Cetyl M) jest unikalnym estryfikowanym kwasem tłuszczowym o wyjątkowych właściwościach. Dowiedziono, że właściwości te przyczyniają się do poprawy zdrowia, funkcjonowania i mobilności stawów. Doktor Harry Diehl odkrył wyjątkowe właściwości tej substancji w trakcie swych prac dla National Institute of Health. Cetyl Myristoleate jest pochodną kwasu oleomirystynowego, który w stanie naturalnym występuje w dzikim muszkatołowcu – afrykańskim orzechu Kombo (African Kombo Nut).

Czy nasze ciało nie może po prostu wytwarzać własnego Cetyl Myristoleate z innych pokarmów?
Niestety, nie jest to możliwe. W przypadku większości organizmów – m.in. psów, koni oraz ludzi, Cetyl Myristoleate musi być pobierany ze źródła zewnętrznego, zaś jego skuteczność wynika z wyjątkowej budowy molekularnej. Wystawienie substancji na działanie bardzo wysokich temperatur lub wysokiego ciśnienia, które ma miejsce podczas produkcji wykorzystującej proces granulacji lub wytłaczania, może być szkodliwe, w rezultacie może dojść do zmniejszenia jej korzystnego wpływu na tkankę stawów. Z tego powodu nasza firma NIE stosuje granulacji ani wytłaczania w przypadku produktów zawierających Cetyl Myristoleate.

Jak działa Cetyl Myristoleate?
Dokładny mechanizm działania oraz droga przemian metabolicznych, które sprawiają, że Cetyl Myristoleate ma korzystny wpływ na zdrowie stawów nie zostały jeszcze w pełni poznane. Jednak dane empiryczne w sposób jasny pokazują, jak pozytywny wpływ może mieć ten skuteczny kwas tłuszczowy na zdrowie stawów ludzi i ich przyjaciół zwierząt. Kliknij tu by otrzymać więcej informacji o konkretnych badaniach. Zachęcamy również do zapoznania się z niektórymi z wielu spontanicznych rekomendacji pochodzących od naszych klientów. Jeśli chcesz je przeczytać, kliknij tutaj.

Ile czasu potrzeba, by opisywane produkty poprawiające zdrowie stawów zaczęły działać?
„Działanie” produktów rozpoczyna się natychmiast, jednak potrzeba trochę czasu, by stało się ono wyraźnie odczuwalne. Na długość tego okresu wpływa cały szereg czynników m.in. wiek, forma preparatu, dawkowanie, oraz stan tkanki stawów. Preparaty CM Response® i Advanced Cetyl M® działają na tkanki stawów na poziomie komórkowym. W przypadku każdego z preparatów, zalecana długość początkowego okresu podawania i dawkowanie w tym czasie, oraz dawkowanie w trakcie  późniejszego okresu podtrzymującego, oparto na średnich. Oczywiście w naturze nie występuje coś takiego jak „średnia”. By uzyskać optymalne rezultaty należy dokładnie monitorować stan organizmu i jeśli to konieczne wprowadzać zmiany.

Ludzie: W zależności od sytuacji, należy stosować przez 7-14 dni, by działanie kapsułki CM Response® stało się odczuwalne. Działanie kremu do użytku miejscowego jest szybsze i może stać się odczuwalne w ciągu 24 godzin.

Konie: W zależności od sytuacji, należy stosować przez 2-3 tygodni, by działanie preparatu Advanced Cetyl M® przeznaczonego dla koni stało się odczuwalne/widoczne. Działanie kremu przeznaczonego do użytku miejscowego jest szybsze i może stać się odczuwalne w ciągu kilku dni.

Psy: W zależności od sytuacji, należy stosować przez 2-3 tygodni, by działanie preparatu Advanced Cetyl M® przeznaczonego dla psów stało się odczuwalne/widoczne.

Czy okres „początkowy”, w trakcie którego podaje się dwukrotnie większą dawkę, jest konieczny jeżeli już wcześniej zaczęto podawać glukozaminę?
Tak. Preparaty oparte na Cetyl Myristoleate działają na tkanki stawów w sposób unikalny, właściwy dla tej właśnie substancji, ODMIENNY od działania glukozaminy. Jeden składnik nie zastąpi drugiego. W przypadku preparatów CM Response® i Advanced Cetyl M®, Cetyl Myristoleate, glukozamina HCL i inne składniki poprawiające zdrowie stawów działają razem, by zapewnić optymalny efekt. Należy zawsze starannie monitorować warunki i jeśli to konieczne wprowadzać zmiany w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów.

Co wybrać: krem do użytku miejscowego, czy doustny suplement diety?
Preparaty są podobne, jednak sposób ich podawania dostarcza dwóch różnych, a jednocześnie bardzo skutecznych narzędzi, które umożliwią Ci osiągnięcie celów związanych ze zdrowiem stawów. Doustny suplement diety to długoterminowe podejście systemowe, gdzie preparat podaje się codziennie, zgodnie z zaleceniami. Stężenie preparatu we krwi i tkankach stawów przyczynia się do poprawy zdrowia i funkcjonowania stawów w całym organizmie. Z drugiej zaś strony, krem do użytku miejscowego aplikuje się w miejscu, gdzie jest on najbardziej potrzebny – stamtąd też jest wchłaniany. W rezultacie, krem zapewnia szybsze i bardziej nacelowane działanie krótkoterminowe. Wielu z naszych najbardziej usatysfakcjonowanych klientów stosuje zarówno preparat doustny jak i krem do użytku miejscowego, dzięki czemu osiągają najlepsze efekty.

Jak długo powinienem przyjmować te produkty? Jak długo należy stosować je u mojego konia lub psa?
Nie da się udzielić dokładnej odpowiedzi na to pytanie, wszystko zależy od całego szeregu zmiennych. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się regularne codzienne stosowanie produktu, zgodnie ze wskazówkami podanymi na etykiecie. Przyczynia się to do poprawy zdrowia stawów i utrzymania ich w dobrej kondycji. Można zdecydować się na zwiększenie dawki podtrzymującej w sytuacji wzmożonej aktywności bądź podwyższonego poziomu stresu, albo po kontuzji. Wszystkie preparaty zaprojektowano tak, by pomagały zmniejszyć ból i dyskomfort, które często wiążą się ze zwiększoną aktywnością, treningiem, czy uczestnictwem w zawodach.

Czy preparaty powodują skutki uboczne?
Brak danych o skutkach ubocznych preparatów poprawiających zdrowie stawów CM Response® i Advanced Cetyl M®. Wszystkie składniki tychże suplementów występują w naturze. Połączono je w celu poprawy funkcjonowania stawów. Preparaty nie zawierają żadnych związków syntetycznych, substancji narkotycznych, ani leków farmakologicznych. Lekarze i weterynarze przepisują preparaty Advanced Cetyl M® i CM Response® od momentu ich wprowadzenia pod koniec lat dziewięćdziesiątych.

Czy produkty te można bezpiecznie stosować, przyjmując/podając inne leki?
Od momentu ich wprowadzenia w roku 1998, lekarze i weterynarze stosują i przepisują preparaty Advanced Cetyl M® i CM Response® na stawy bez ograniczeń. Nie odnotowano przypadków interakcji z innymi lekami.

Czy należy liczyć się z ewentualną reakcją alergiczną?

Jeśli cierpisz na alergię, lub jeśli cierpi na nią Twój pupil, to przed zastosowaniem zalecamy sprawdzenie listy składników. Glukozaminę zastosowaną w preparatach CM Response® i Advanced Cetyl M® otrzymano ze skorupiaków, co może być problemem w przypadku osób uczulonych na skorupiaki. Jeśli u ciebie lub twojego zwierzęcia wystąpi reakcja alergiczna na jakikolwiek produkt, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub weterynarzem.

Poleć Znajomemu